ÚVOD

Produkce gruzínských vín pochází prakticky výhradně z endemitních gruzínských odrůd, které zaručují vínům jejich jedinečnou chuť. Příznivý vliv na kvalitu vína mají také výborné klimatické podmínky. Vinice najdete na jižních svazích ve vyšších hornatých polohách.
Gruzie nemá v těchto oblastech žádné průmyslové znečištění a východní vinice jsou ze severu chráněné skalními masívy Kavkazu. Podnebí je subtropické s mořskými proudy jak ze západu, tak z východu.Přestože Gruzie nemá druhy vín jako jsou slámová či ledová vína, některé druhy, hlavně červené odrůdy se sklízejí až v druhé polovině října. Na gruzínských vinicích jsou v tomto období teploty vzduchu ještě okolo 40 stupňů Celsia. Taková vína jsou dokonale vyzrálá, plná přírodních cukrů a enzymů.
A z takových hroznů jsou pak vyráběna velmi kvalitní polosuchá vína, jako např. Allazani Valley Red nebo nedostižné Kidzmarauli Red či Khvanchkara Red. A navíc konzument a vinař se vůbec nemusí obávat evropských nešvarů s doslazováním, protože cukr je v Gruzii dražší než víno. 
No ale to docení sami, až taková vína opravdu ochutnáte. Protože to poznáte jistě sami, že v takovém víně je spousta slunce.
Regionální značky vín. Vína stará 1-3 roky v sudech z francouzského dubu.
V nabídce jsou originální bílá, růžové a červená vína, suchá a polosuchá
šumivá vína - kvašená v lahvích, která zrála nejméně 12 měsíců a dále tradiční ručně vyráběná vína v KVEVRI nádobách, bez jakýchkoliv konzervantů.
(QVEVRI = tradičních gruzínská hliněná amfora na víno se špičatým dnem).
Víno leží v 7,5 km dlouhých sklepích vytesaných ve skále.
KVEVRI vína se vyráběla původně na území klášterů v horách.
---
Pro výrobu vína v Kvevri nádobách je využívaná převážně imeretská a kachetská metoda kvašení a zrání vína, která se používá od starověku.


SPECIÁLNÍ NABÍDKA - VÍNA KVEVRI
KVEVRI je součástí tradiční výroby gruzínských vín. Je to velká hliněná nádoba z doby kolem roku 8.000 př. n. l. Podobá se amfoře bez úchytů a používá se při kvašení a skladování vína. Zakopávají se do země nebo se zabudovávají do podlah vinných sklepů.
Kvevri nádoby se zevnitř vymazávají včelím voskem a víno se v nich stabilizuje přírodně a dodává vínu třísloviny. Víno tak nevyžaduje žádné chemické konzervační látky pro to, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost a vynikající chuť. Při výrobě vína se hrozny nasypou do Kvevri, kde se rozdrtí a nechají se kvasit a zrát.
Hroznových slupek se také přidává dle druhu do Kvevri nádob různé množství. Během zrání hroznové slupky klesají postupně dolů na dno. Kvevri nádoby se zakrývají většinou hliněným víkem vhodné velikosti, které se utěsňuje hlínou a zasypává jemným pískem. V dalším období se nádoba s vínem ponechává v klidu několik měsíců kvasit.